DIGITAL COVER: 5 СФЕР ЖИТТЯ МАРИНИ СЕМЕНЕНКО
- FPost
- 4 апр.
- 4 мин. чтения
Обновлено: 7 апр.
Марина Семененко отримала освіту історика і добре знається на минулому свого краю. Вона виросла маленькому селищі міського типу, навчалася в Чернігові, будувала тут бізнес і вийшла заміж. Ставши депутаткою Чернігівської міської ради, відчувши на собі заскорузлість застарілої і незграбної системи, яка блокує невигідні для корупційних схем пропозиції та вітає кумівство, Марина Семененко пішла в опозицію до місцевої влади.
Ми зустрілися з Мариною, щоб поговорити про правду, вдячність і перспективи Чернігівщини.

Принципи життя
“В дитинстві моя бабуся вчила мене: ніколи не кажи неправду, бо потім все, що ти будеш говорити буде здаватися неправдою”.
Це стало ніби гаслом життя для Марини. Брехня пече,а несправедливість боляче кусає. Марина Семененко з дитинства має впевненість, що правда — це дуже важливо.
Особливо для жінки — бути чесною із собою. Марина впевнена, що терпіти стиснувши зуби, закривати очі на несправедливість, мовчки все переживати — це все призводить до величезних проблем зі здоров’ям. Вона обирає бути чесною з собою,своїми політичними опонентами, різко вказуючи на корупційні схеми, безглузді рішення та кумівство.
І ще — дякувати своїм ворогам. Звучить як мінімум — дивно. Але Марина пояснює,що саме супротивники своїми перешкодами вимостили дорогу в житті. “Кожен камінь,який летів в мене робив стежку мого життя широкою дорогою”

Любов до Чернігівщини
Як корінна чернігівчанка, жінка, історик, журналіст, бізнес-леді, Марина Семененко бачить економічні можливості регіону та невпинно просуває ідеї, які якісно вплинуть на майбутнє Чернігівщини.
“Чернігів — це не придаток Києва. Це подушка безпеки всієї України, — переконана Марина Семененко, — У нас є вороги на сході і на півночі, а лінія кордону Чернігівщини небезпечно велика. Під час наступу 2022 року люди виходили проти танків з голими руками та полум’ям в очах. Гордість і сльози. Посилення кордону має бути приорітетним наступні 20-30 років.”
До того ж вона наголошує і на інших проблемах. Як то відсутність економічного потенціалу в регіоні. Це заставляє людей виїжджати — до столиці, в інші міста, у Європу, де є робота та більш сприятливі для ведення бізнесу умови. “Якщо тут не буде людей, нас чекає небезпечне майбутнє”.
“Я вважаю, що треба декомунізувати не вулиці і пам’ятники, а транспортну систему, — Марина Семененко разом з фахівцями розробила транспортний проєкт, — В Чернігові існує лише одна (!) дорога на виїзд, всі інші дороги прямують до Москви та Петербургу. При цьому у нас немає автомобільного або залізничного шляху до Сум, Харкова або Житомира, швидкого сполучення, наприклад, із Хелмом. В Чернігові немає аеропорту — це єдина така область України.
Транспортний проєкт Марина Семененко розробила ще до повномасштабного вторгнення. Реальність показала нам гостру необхідність задіяти її ідеї та убезпечити Україну, створити європейський комфорт, перегорнувши радянську сторінку.
Правила бізнесу
Марина Семененко володіє нерухомістю і мережею салонів краси. Перемовини, стратегія, маркетинг — всі її рішення багато в чому засновані на східній філософії — про мистецтво ведення війни. Адже як бізнес, так і політика — це боротьба. Особливо складна для жінки, бо на чоловічому полі. Проте Марина Семененко не вважає жінку у бізнесі або політиці чимось особливим, впевнена — гендерні моменти не мають бути перешкодою.
“Є серйозна проблема, коли людина, що займає посаду не має відповідних професійних якостей. Це велика трагедія. І ще, коли Чернігівська міська рада самостійно блокує вигідні для регіону проєкти”, — Марина все ще не полишає свого шляху: пояснити, отримати підтримку, будувати майбутнє.
“Я мрію про створення спеціальної економічної зони у Чернігові, де будуть нові дороги, вони притягнуть бізнес, людей, створять робочі місця”, — Марина Семененко переконана це можливо.

Соціальні проєкти
Марина Семененко народилась у дуже бідній родині і закінчила школу із срібною медаллю. Саме новаторська школа, гарна освіта та бажання навчатися стали для дівчинки з смт Ріпки ключем до соціального ліфту.
Соціальний проєкт благодійного фонду з’явився не випадково. Він виплачує стипендії за успіхи у навчанні діткам пільгових категорій — з малозабезпечених родин, багатодітних, ВПО, дітям загиблих захисників. Завдяки саме такій стипендії Марина Семененко сама отримала можливість на краще майбутнє і дуже розуміє всю цінність такої ініціативи.
Зазвичай політики реалізують благодійні заходи під час агітаційних кампаній. Марина Семененко прагне саме системних змін, які працюють на майбутнє Чернінівщини. Ці діти будуть будувати свої бізнеси, піднімати економіку регіону і держави саме тут. Це розумна інвестиція в освіту, яка можливо згодом перетвориться на сучасні школи.”Я була б мега щаслива, якщо б мені вдалося протягом мого життя зробити в Чернігові університет!”, — Марина впевнена,що обдарованих дітей необхідно підтримувати і зробити освіту доступною, сучасною і перспективною. Так, створювати професіоналів, розвивати ідеї і стартапи. Така собі “силіконова долина” на Чернігівщині. Чому ні?
Здоров’я та краса
Через травму хребта, Марина піклується про свій стан дуже уважно тому активно задіє спорт: плавання,пілатес, каланетика, вправи на iBoost, інверсійному тренажері, масаж і, звичайно, здорове харчування — основа основ.
Кожен ранок починається з руханки. “Всім рекомендую шаолінські махи руками” (цигун-комплекс для оздоровлення та антистресу - прим. ред.), — Марина помічає, що це чудова практика, що покращила не тільки стан здоровʼя, а й — підтягнула овал обличчя.
Важливо турбуватися не лише про фізичний стан, але і про ментальний. З дитинства Марина практикує трансцендентальну медитацію для очищення розуму та фокусування. “Це, мабуть, найкраща звичка, якої треба навчати з дитинства, — абсолютно впевнена Марина, — Окрім того, що ти позбуваєшся напруження, формується навичка концентрації. А саме концентрація – це найкраща здатність нашого розуму, яка дає змогу знаходити найефективніші рішення”.

MODEL: Maryna Semenenko PHOTO: Sonia Plakidyuk STYLE: Yliko
HAIR STYLE: Lera Gornostay
Comments