top of page

MOLBERT ART: як створити майстерню в гаражі та надихати художників мольбертами

Співзасновники Molbert art, Іван та Віка, нині проживають у Львові. Ми зустрілися, щоб поговорити про малий бізнес, ручну роботу та особливості розвитку художньої спільноти в Україні.
Розкажіть, як почався ваш шлях у світ виробництва художніх мольбертів? 

В:  Історія компанії розпочалась в грудні 2021 року, коли Іван подарував мені та своїй мамі мольберти. Я як художниця одразу помітила, недостатню якість конструкції. Тоді ми розробили понад 10 мольбертів за моїми рекомендаціями. До найдрібніших деталей. 

На фоні нашої основної роботи, ми відкрили продаж художніх мольбертів онлайн. Досить швидко приходить велике замовлення на 7 мольбертів. Ми зрозуміли, що вже потрібна майстерня. В орендованому гаражі прекрасно облаштували робочий простір та почали робити мольберти. 

І: Паралельно ми мали іншу роботу, а виробництву мольбертів приділяли увесь свій вільний час. Ми горіли цією справою, буквально всі думки були про наш маленький стартап. 


Відчувається як ви любите свою справу. Це ж не просто про зручні мольберти?

В: Molbert art — це дуже бажана і викохана дитина. І коли ми стали показувати це людям, прийшов найбільший ріст у розвитку. Художній мольберт має бути зручним і потрібним людині. Майстру під час творчого процесу простір має допомагати. 

І: Ми точно знаємо, що продукт без любові не має значення. Саме тому все, що ми робимо — від проєктів і виробництва до контенту і спілкування з клієнтами —  приправляємо любов’ю. Нам подобається відчувати зв’язок із нашими покупцями, томи ми із задоволенням надихаємо клієнтів різним творчим контентом, створюємо уроки по малюванню та спонукаємо до творчості. Цим самим ми хочемо бути трішки більшими, ніж просто ще один художній магазин.


Бізнес зараз  — це просто чи складно?

І: Інколи виникають питання всередині: мольберти, підставки для пензликів, полотна — чи це саме те, що зараз потрібне людям? Але насправді, коли починають писати що наш продукт тепер буде допомагати дитині малювати та розвиватись, що, наприклад, ще одна студія відкрилась завдяки нам, або, що школа тепер буде надавати своїм учням ще більш якісні уроки — і все це завдяки нам, це мотивує і всі переживання зникають. Напевно те, що ми двоє дуже віримо в Molbert art, і притягує до нас дуже класних та творчих людей. Віра рушить всі переживання.
Чим же особливі мольберти Molbert art? 

І: Ми починали свій шлях зі звичайних мольбертів. Потім стали додавати нові елементи та допрацьовувати за запит наших клієнтів. Вони просили підставку — ми зробили додаткову підставку для стаканчиків. Згодом просили велику підставку — ми зробили велику підставку, яку в нас розбирають до всіх можливих мольбертів. Після цього допрацювали конструкцію — змінили деталі на мольберті, зробили до нього муштабель і навіть палітру кольорів. Наші фарбовані мольберти покорили вже багато сердець. І ми цим дуже пишаємось.


Ви починали з майстерні в гаражі. Як зараз відбувається виробництво? 

В: По-перше, ми зберегли якість. Наш товар створюється вручну з увагою до кожної деталі. І це справді так. Наших мольбертів приємно торкатися, за ними приємно працювати.

Мольберти Molbert art стають ніби продовженням художника, його партнером у творчості. Кожна деталь конструкції на своєму місці.

І: До того ж ми оптимізували швидкість виробництва, що дуже важливо, коли товар створюється вручну. Наразі всі процеси налаштовані шаблонами й певними кроками, завдяки чому все значно пришвидшується. Раніше ми виконували безпосередньо замовлення наших клієнтів, але зараз маємо склад та продукцію, що вже готова вирушати до власника.
Що у бізнесі зараз є найважливішим для вас?

В: Турбота про клієнта. Вона дуже важлива, і це дійсно в пріоритеті. Ми завжди кажемо, що навіть якщо виникне якась неприємна ситуація, щось піде не так, ми завжди це виправимо, це наша відповідальність.

І якісний продукт, який починається з матеріалу. Приділяємо дуже багато часу пошуку постачальників. Це робить Іван. Він знаходить гарний матеріал і хороших людей які його продають. Ми завжди тестимо різне дерево, завдяки чому наші покупці в результаті отримують лише надійні та зручні мольберти.


Як ви розвиваєте і зміцнюєте зв’язки з вашими клієнтами і спільнотою художників? 

І: Наразі Molbert art є партнером різних марафонів в соціальних мережах — пропозиції отримуємо майже щоденно. Щоб змотивувати учасників, Molbert art стає спонсором подарунків. Організатори таких заходів —  великі молодці, думаю зараз це дійсно дуже необхідно.

В: Також досить часто наші мольберти  можна побачити на благодійних виставках. Ми дуже щасливі, що неймовірні витвори мистецтва торкаються їх, закладаючи творче коріння у наші мольберти. Так ми допомагають спільноті українських митців, нашій Україні. Якщо ми маємо можливість допомогти, ми це робимо.


Як вам вдається надихати людей творчість?

В: Ми часто знайомимо наших клієнтів з видатними українськими художниками через контент у наших соцмережах. Для нас дуже важливо, щоб людина заходячи на нашу сторінку не просто бачила продукт, а щоб вона одразу отримувала бажання малювати, тим самим створюючи нові витвори мистецтва.


Як ви бачите майбутнє Molbert art? Можливо, готові поділитися планами?

І: Ми мрійники,і тому наші цілі великі. Ми прагнемо спроєктувати та виробити такі деталі до мольбертів, які дійсно зроблять процес малювання на рівень більш зручним. В планах Molbert art є різна продукція, що буде лише додавати функціональності та комфорту, а також облаштує творчий куточок художників. Ми хочемо масштабуватись територіально, покращувати продукцію, ділитись знаннями та творчо надихати наших клієнтів і не тільки. Хочемо, щоб в Україні виготовлялась дійсно якісна художня продукція, яка буде популярна далеко за її межами.


Comments


РЕДАКЦИЯ

РЕКЛАМА

КОНТАКТЫ

© FPOST MAGAZINE 2015. Все права защищены.

FPOST в социальных сетях: 

  • Grey Facebook Icon
  • Grey YouTube Icon
  • Grey Pinterest Icon
  • Grey Instagram Icon

 *FPOST-ONLINE работает в тестовом режиме, приносим свои извинения за возможные технические заминки.

FPOST LOGO
bottom of page